|       |  EN

Przedstawiciele WAi BN  dr Waldemar Zakrzewski i studentka Oliwia Radkiewicz w dniu 31 maja br. uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji "Kobiety w bezpieczeństwie", ukazującej  problematykę  zaangażowania kobiet w problemy bezpieczeństwa i obronności współczesnego świata. Konferencja zorganizowana była  przy współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego.

Kobiety w bezpieczeństwie to pole badawcze, w którym poddane pod dyskusję były między innymi następujące zagadnienia: kobiety w armiach świata, kobiety w organizacjach proobronnych, kobiety w walce o wartości, kobiety  ich prawa, powinności i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Dr Waldemar Zakrzewski wygłosił referat „ Kobiety w wojskach inżynieryjnych – ze wspomnień dowódcy 2. Brygady saperów”  zaś Pani Oliwia Radkiewicz zaprezentowała „udział kobiet w szkoleniu wojskowym studentów w ramach programu Legia Akademicka”

Kraków 3Kraków 2krakow1

Back to top